Trigger Happy za darmo

Trigger Happy to wydana w 2000 roku książka brytyjskiego dziennikarza i krytyka Stevena Poole’a, która była jedną z pierwszych nienaukowych publikacji teoretycznych na temat gier. Poole, pisujący recenzje książek i filmów dla takich magazynów jak The Guardian czy The Times, spojrzał na gry z punktu widzenia estetyki w sposób poważny, a zarazem przystępny. Innymi słowy: co sprawia, że w jedne produkcje gra się przyjemniej niż w inne? Jakie cechy charakteryzują grę, którą określamy mianem dobrej?

 

Od wczoraj książka dostępna jest do pobrania za darmo w ramach licencji Creative Commons jako dokument pdf na stronie domowej Poole’a. „Promocja” najprawdopodobniej wkrótce się skończy, więc warto korzystać, póki można. Trigger Happy to naprawdę interesująca pozycja, choć oczywiście nieco już leciwa (tak, wydana została w 2000 roku, w 2004 autor treść uzupełnił, a mimo to pewne kwestie zdążyły się zdezaktualizować – taki już urok świata gier).

Przy okazji polecam do lektury nie mniej ciekawe felietony Poole’a, które ukazywały się w latach 1999-2005 na łamach brytyjskiego magazynu o grach Edge. Ich archiwum znajduje się pod tym adresem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s