Mity o grających dziewczynach obalone

W porządku, obiecuję, że to ostatni wpis związany z kwestią gier i płci (przynajmniej na jakiś czas). Nie mogłam jednak przejść obojętnie obok artykułu zestawiającego dziesięć najpowszechniejszych mitów dotyczących grających dziewczyn/kobiet – głównie dlatego, że podpisuję się pod nim obiema rękami i bardzo chciałabym, by przeczytało go jak najwięcej osób, w tym kilku naszych rodzimych dziennikarzy – może wówczas powtarzanie stereotypów nie byłoby tak nagminne. Polecam: 10 Girl Gamer Myths Busted!

Sama o sposobie traktowania graczek pisałam jakiś czas temu w felietonie z cyklu Ludo ergo sum zatytułowanym wymownie Etap klepania po pupie.

4 thoughts on “Mity o grających dziewczynach obalone

 1. hmm jestem w damskim grupowcu skupiającym graczki( dziewczyny grające w gry konsolowe) na forum gazety „psx extreme”( też o konsolach).Zapewniam jest nas całkiem sporo i wbrew pozorom cieszymy się sporym szacunkiem panów. I oni sami przyznają ,że gra z kobietami jest ciekawsza. W niektórych przypadkach okazuje się ,że kobiety potrafią lepiej grać niż panowie i nie są to tzw. babskie tytuły.. wystarczy poczytać listę gier jakie ustaliły nasze grupowiczki, niejeden mężczyzna dostałby zawału serca gdyby ją zobaczył. Zgadzam się ,że tzw mity są dawno obalone i podpisuję się pod taką tezą- stereotypy są złe i należy je zwalczać! Dziękuję i pozdrawiam.

  Polubienie

 2. Ja gram od 7 lat i przez różne tytuły sie przewinełam . Jednak mentalnosc sie nie zmienila nadal slysze te ,, bystre ,, kometaze panów typu : jak gra to pewnie jest gruba brzydka nie ma chlopaka /sensu zycia , chodzi w dresie i ma tylek jak 2 kule do kregli …znacie to moze ?:) Ale najbardziej denerwuje mnie teksty typu ,, grasz jak prawdziwy facet ,, …..phi

  Polubienie

 3. Jeszcze przez „jakiś” czas Panie będą musiały przymykać oczy na zdziwienie/oburzenie czy traktowanie z politowaniem przez męską część graczy, kiedy ci spotykać będą się z takim zjawiskiem.
  Sam kiedy tylko spotkam taką kobietę – dziwię się, nie dlatego, że jestem męską szowinistyczną świnią, która uważa, że kobieta nie potrafi lub nie powinna spędzać czasu przy grach komputerowych. Dziwię się jednak dlatego, ponieważ nie dane mi było spotykać wiele takich Pań – a zdziwienie to jest zabarwione pozytywnym odczuciem (chyba, że owa Pani posiada cechy, których znieść nie mogę – co zresztą jest poza tematem).

  Jeśli chodzi o „10 mitów na temat kobiet-graczy” , potraktowałem ten tekst jako humorystyczne ujęcię sprawy – owszem mity te mogę być szeroko rozpowszechnione, ale podważanie ich przez autorkę jest mało przekonywujące i praktycznie sprowadza się do prostego „to nieprawda, tak nie jest”. Ale to już z mojej strony czepialstwo:)
  Pozdrawiam grające Panie.

  Polubienie

 4. Dzięki za wasze komentarze. Oczywiście, że mity spisane są z przymrużeniem oka, i całe szczęście, bo traktowanie siebie z autoironią z pewnością przyniesie lepsze skutki niż święte oburzenie :)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s