Świątecznie

Dyskusja, która wywiązała się przy okazji ostatniego wpisu o problemach z utworzeniem przymiotnika od słowa „gra”, podsunęła mi pomysł poruszenia innego językowo-pojęciowego tematu – chyba nawet ważniejszego – który, choć istnieje „od zawsze”, ostatnio daje się szczególnie mocno odczuć. Ale ponieważ jest to temat na dłuższy wpis, przekładam go na po świętach. Teraz jest czas na nieco inne sprawy :)

Tymczasem chciałabym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: oby święta były takie, jakich pragniemy, a w nadchodzącym roku nie zabrakło zdrowia i miłości, a także by obfitował w jeszcze większą ilość znakomitych gier niż mijający. Życzę również – Wam i sobie – by gry dostarczały nam materiałów do przemyśleń, inspirowały, poruszały oraz oczywiście nieodmiennie bawiły, a liczba „brainy gamers” (pozwolę zapożyczyć sobie nazwę z jednego z moich ulubionych blogów) – czyli graczy, którzy nie boją się patrzeć krytycznie na swoje hobby i jego kulturową otoczkę – stale rosła.

Zapraszam również do lektury mojego artykułu o świątecznych motywach w grach (tudzież ich braku), który ukazał się w serwisie GRY-OnLine, a przy okazji do lektury artykułu Iana Bogosta zamieszczonego na łamach Gamastury, który porusza ten sam temat, ale dochodzi do innych wniosków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s