LinkoGRAfia (4)

Ponieważ ze względu na świąteczną przerwę w ubiegły poniedziałek LinkoGRAfii nie było, tym razem zapraszam do zestawienia najciekawszych tekstów, które ukazały się w ciągu nie jednego, a dwóch ostatnich tygodni (17-30 grudnia). Życzę miłej lektury; do napisania w nowym roku!

  • The Top 7… Most Evil Games. Wśród licznych zestawień najlepszych czy najgorszych gier to wyróżnia się jako mała perełka pomysłowości: ukazuje bowiem najbardziej obrazoburcze, obrzydliwe i złe (w sensie moralnym) gry, które ujrzały światło dzienne. Warto wiedzieć o ich istnieniu – i na tym poprzestać.
  • The Future of Sandbox Games. Jaka jest przyszłość nielinearnych gier o otwartym zakończeniu? Rozważania pracownika MIT Matthew Weise’a zainspirowane grą Assassin’s Creed.
  • Where to From Here? Artykuł jednej ze stałych autorek magazynu The Escapist Novy Barlow na temat obecnego stanu rozwoju gier alternatywnej rzeczywistości.
  • Why Fantasy? Niezwykle ciekawa dyskusja badaczy wirtualnych światów online, którzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego fantasy jest dominującą konwencją w grach MMO.
  • 2007’s Top 5 MMO Trends. Jak sam tytuł wskazuje, zestawienie najważniejszych tegorocznych tendencji i wydarzeń w przemyśle gier MMO.
  • 2007: The Year The Wall Fell? Leigh Alexander stawia tezę, według której mijający rok upłynął pod znakiem rosnącej przystępności gier (przystępności w różnym rozumieniu) i był przełomowy pod względem przełamywania kolejnych barier między graczami i nie-graczami. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Zobaczymy, czy tendencja ta w przyszłym roku będzie jeszcze bardziej widoczna.
  • Indiegames.com. W tym przypadku polecam nie konkretny tekst, a cały blog. Wystartował niedawno i z miejsca stał się bodaj najlepszym źródłem informacji o scenie gier niezależnych, o której jest coraz głośniej i która powoli zaczyna odgrywać podobną rolę jak analogiczne zjawiska w świecie muzyki czy filmu.

2 thoughts on “LinkoGRAfia (4)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s