LinkoGRAfia (6)

Zapraszam do skosztowania cotygodniowej porcji linków. Tym razem teksty z 7-13 stycznia:

  • Facebook Game Player Propagation. Brenda Brathwaite, badaczka i twórczyni gier z Savannah College of Art and Design, pisze o grach typu casual dostępnych w niezwykle popularnym amerykańskim serwisie społecznościowym Facebook i ich wykorzystaniu w reklamie. Ciekawe, czy doczekamy się kiedyś podobnych inicjatyw w rodzimej Naszej-Klasie?
  • 15 Minutes of Fame: Noor the pacifist. Wywiad z graczem w World of Warcraft, który osiągnął 70 (maksymalny z obecnie dostępnych) poziom… nie zabijając ani jednej postaci. Kilka ciekawych spostrzeżeń na temat pacyfistycznego stylu grania w MMORPG.
  • How Gamers Will Save The World. Artykuł pierwotnie opublikowany w brytyjskim magazynie PC Gamer autorstwa jednego z najlepszych branżowych dziennikarzy, Jima Rossignola. Dobre podsumowanie pozytywnych zastosowań gier w różnych dziedzinach życia udowodnionych przez badania z ostatnich lat.
  • Entertainment Media Convergence: The Case In Favor. Nieoceniona Leigh Alexander o konwergencji i przenikaniu się mediów na podstawie technologicznych nowinek ogłoszonych podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show.
  • Single-Player Blues. Ponownie Leigh Alexander, tym razem w imieniu graczy, którym niekoniecznie zależy na socjalizacji z innymi graczami za pośrednictwem kolejnych serwowanych przez producentów gier i sprzętu opcji i narzędzi. Plus ciekawa dyskusja w komentarzach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s