LinkoGRAfia (7)

Dziś linkoGRAfia zróżnicowana pod względem formalnym: artykuł, wywiad, książka i blog. Polecam:

  • Compulsion Engineers (Gamasutra). Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne jako pozytywny rezultat grania? Warto przeczytać ten artykuł choćby po to, by sprawdzić, jak autor broni tej dziwnej tezy. Sporo arcyciekawych spostrzeżeń na temat motywacji i instynktów stojących za chęcią/potrzebą grania.
  • Catching Up Casually: A Chat With Alexey Pajitnov (Gamasutra). Wywiad z twórcą legendarnego Tetrisa na temat obecnego stanu rynku gier typu casual, którego narodziny sam pośrednio zainspirował.
  • My Tiny Life. Jedna z najlepszych książek na temat wirtualnych światów online i gier MMO, aktualna mimo pierwszej publikacji w 1998 roku, od kilku dni jest dostępna za darmo w formacie PDF. Lektura obowiązkowa dla pragnących zrozumieć przyczyny popularności tego typu produkcji.
  • Critical-Gaming. To jest dopiero ambitna sprawa. Nowy blog autorstwa studenta Richarda Tellera, którego zamiarem jest stworzenie krytycznego dyskursu o grach z punktu widzenia rozmaitych teorii: strukturalizmu, dekonstrukcji, psychoanalizy, marksizmu, feminizmu i innych. Na pierwszy ogień poszedł pełen znaczeń BioShock.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s