LinkoGRAfia (28)

Po dwutygodniowej przerwie zapraszam do kolejnego odcinka linkoGRAfii:

  • Industry Apologetics: It’s Not Just A Game (Kotaku). Ponownie o otoczce hipokryzji wokół argumentu „przecież to tylko gra”, o którym pisałam jakiś czas temu przy okazji artykułu na MTV Multiplayer i który pojawia się zawsze, gdy tylko toczy się dyskusja o kontrowersyjnej zawartości danej produkcji.
  • Persuasive Games: Performative Play (Gamasutra). Nieoceniony Ian Bogost o grach, które wpływają w sposób realny na nasze codzienne życie i wykraczają poza ekran monitora/telewizora. W tekście mowa jest m.in. o projektach PainStation i World Without Oil – o obojgu, tak się składa, pisałam swego czasu na techNOblogu.
  • Why We Play – Wanted: World Games (GameSetWatch). Czy potrzebujemy nowego gatunku gier – „world games” – które powstawać będą w krajach dotychczas się z przemysłem elektronicznej rozrywki nie kojarzących i dotyczyć spraw im właściwych? W kwestii dobroczynnego wpływu kulturowej różnorodności na nasze medium w pełni zgadzam się z autorem.
  • ‚Grand,’ but No ‚Godfather’ (The Wall Street Journal). Nie wiem, kiedy doczekamy się u nas czegoś podobnego, ale na razie cieszy sam fakt powstania takiego eseju – uznany pisarz, laureat nagrody Pulitzera Junot Diaz pisze o grach, bez cienia wstydu przyznając się do swojego hobby, a wręcz nie czując potrzeby tłumaczenia się z czegokolwiek. Konkretnie mowa jest o Grand Theft Auto.
  • The Friday Question: around the world in eighty games (Guardian). Na zakończenie coś lekkiego i niebanalnego zarazem: dziennikarz internetowego wydania magazynu Guardian pyta czytelników, czy uwiecznione w grach rzeczywiste miejsca zainspirowały ich kiedykolwiek do odbycia podróży. Na podstawie odpowiedzi powstała mapa Google zatytułowana Videogame locations.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s