Ludo ergo sum – Gry są dla dzieci

Do cyklu „Ludo ergo sum”, do którego, nie ukrywam, przez kilkanaście miesięcy zdążyłam się przyzwyczaić, również będę – gdy tylko czas pozwoli – powracać. W pierwszym odcinku po przerwie piszę o stereotypie, według którego gry są dla dzieci oraz o tym, dlaczego uważam, że to niekoniecznie nieprawda. Zapraszam do lektury.

A teraz coś z zupełnie innej beczki, by zacytować klasykę. Ostatnio, i wcześniej zresztą też, spotkałam się z kilkoma opiniami, jakoby Altergranie było mało czytelne – przede wszystkim ze względu na wąską kolumnę z głównym tekstem. Przyznaję, że wybierając skórkę do bloga kierowałam się po pierwsze własnymi upodobaniami estetycznymi, a po drugie chęcią wizualnego odróżnienia bloga od większości, które wyglądają podobnie. Na pierwszym miejscu powinna być jednak czytelność, więc najlepszym rozwiązaniem będzie spytać o zdanie czytelników. Poniżej znajduje się ankieta – będę wdzięczna, jeśli wszyscy, którzy na Altergranie zaglądają, wezmą w niej udział, bym mogła na podstawie wyników podjąć decyzję co do ewentualnej zmiany skórki. W grę wchodzi bowiem tylko zmiana – korzystając z systemu blogowego hostowanego przez WordPress nie mam niestety możliwości modyfikacji skórek.

[Uaktualnienie 27.01 – omówienie wyników ankiety]

9 thoughts on “Ludo ergo sum – Gry są dla dzieci

 1. Dzięki za głosy. Widzę, że na razie opinie są podzielone, co decyzji nie ułatwia :) Ankieta powisi jeszcze z tydzień, zobaczymy, jak wtedy prezentować się będą wyniki.

  Borejko, pamiętasz może adres tamtego bloga?

  Polubienie

 2. Mi bardzo podoba się stylistyka. To prawda, że cierpi na tym nieco funkcjonalność, ale jeśli komuś taki układ bardzo przeszkadza niech czyta wpisy za pośrednictwem czytnika RSSów.

  Polubienie

 3. Twój blog jest bardzo charakterystyczny dzięki treści, nie layoutowi. Dzięki poprawie czytelności, wymiana myśli będzie łatwiejsza – nic nie powinno przeszkadzać w czytaniu.”Czytelność przede wszystkim!”, tego nas uczą na projektowaniu graficznym ;) pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s