O grach z pomyślunkiem

Podczas sieciowych wojaży całkiem przypadkiem natknęłam się na bardzo interesujący, założony przed dwoma miesiącami blog The Brainy Gamer. Jego autorem jest Michael Abbott, nauczyciel z Wabash College (Indiana, USA), gdzie prowadzi wykłady między innymi z mediów interaktywnych, w tym gier. Blog jest na tyle ciekawy, że w założeniu ma łączyć podejście teoretyczne („badamy gry”) z rozrywkowym („gramy w gry”). Taki koncept bardzo mi odpowiada i rada bym była wielce widzieć analogiczne inicjatywy na gruncie polskim (nie ukrywam, że idea Altergrania jest podobna).

Dodatkowo blog uzupełnia publikowany co kilka tygodni podcast, w którym autor w ciekawy i wnikliwy sposób omawia ostatnie wydarzenia ze świata gier, a także konkretne tytuły. To chyba pierwsza internetowa audycja dźwiękowa poświęcona elektronicznej rozrywce nastawiona przede wszystkim na jej analizę. Tym bardziej polecam.

2 thoughts on “O grach z pomyślunkiem

  1. Thank you for recommending my blog and podcast. I do not speak Polish, but was able to use an online translator to read your post in English. I am very grateful for your positive remarks about The Brainy Gamer.

    Best of luck to you.
    Michael Abbott

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s